materiály a pomůcky, aneb jak se s tím pachtím :O)

9. prosince 2009 v 21:30 |  používané materiály
Pro malování na textil používám především bavlněné oblečení, ale zrovna teď testuju i další, hlavně syntetické materiály na stálost barev. Protože s těma nemám moc zkušeností a kdyby se moje hodiny práce s obrázkem prostě vyprali, asi by mě kleplo...:O)

Barvy používám tex e art nebo tak nějak...ještě se mrknu a doopravím to tu :O). Možná vypadá divně, že ani nevím jak se jmenujou, ale používám je už dlouho a tohle pro mě není tak důležitá informace. každopádně drží skvěle. Před pěti lety jsem dostala od sestry tričko s nápisy udělanými těmito barvami a nosím ho víc než často.... Zub času je více vidět na tričku než na barvách. A to ho normálně peru (prát v ruce není pro mě, na to jsem lempl :O)) i žehlím.

Při malování na hedvábí používám pravé hedvábí různých gramáží i vazeb. Barvy opět nevím jak se jmenujou. Myslím že Silk & něco... taky to zjistím.... Okraje šátků pak zapravuji ručně. Taky jsem šila nějaké oblečení, halenky, šaty.... vypadají super.

Pro ložní prádlo, a patchwork používám většinou 100% bavlnu, až na některé vyjímky, kdy si to vzhled a situace vyžaduje.
Pro kapsáře se materiál i barvy přizpůsobují přání zákazníka. Aplikace vyrábím z různých materiálů podle obrázku a použití (některé látky na přímém světle ztrácí barvu atp....)

Pro diáře používám kvalitní knihařské nitě, lepenky i lepidlo. Na desky pravou kůži , koženku, nebo jiný materiál, podle požadavků na konečný vzhled. Ta kůže ale vypadá nejlíp a hlavně krásně voní. Bohužel vzhled a velikost jsou značně omezeny tím, co se mi zrovna povede sehnat :OD...

Také jsem letos vyráběla šperky z kokosového ořechu. Tedy přesněji z té šlupky. No je to neuvěřitelně tvrdý materiál, ale výsledek byl více než překvapivý. Hned jak se mi povedou vyfotit, tak je sem dám také.

Na jakékoliv další dotazy odpovím, teď už mě nic nenapadá... Ale každému požadavku se snažím vyhovět. Jinými slovy...Asi mě nikdy neuslyšíte říct, že něco nejde. Miluju výzvu :O)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama